منافذ باز پوست و راه های درمان، بهترین آرایشگاه

منافذ باز پوست و راه های درمان، بهترین آرایشگاه

منافذ باز پوست و راه های درمان، بهترین آرایشگاه:

دلیل داشتن منافذ باز پوست چیست؟

منافذ دروازه هایی هستند که از طریق آن سبوم به سطح خارجی پوست می رسد. در پایین ترین نقطه از منافذ سبوم تولید می شود که کار سبوم حفظ رطوبت و هیدراتاسیون سطح پوست است. گاهی اوقات، عدم تعادل هورمونی می تواند بیش از حد سبوم تولید کند منجر به چرب شدن بیش از حد پوست می شود. کسانی که غدد چربی بیش از حد فعال دارند منافذ بزرگتری دارند.

با این حال، پوست چرب، تنها عاملی است که منافذ را گشاد میکند. بسیاری از علل دیگر در آسیب منافذ تاثیر دارند که پیری است. در دوره پیری پروتئین طبیعی مانند کلاژن و الاستین کاهش می یابد،. این مسئله موجب کاهش انعطاف پذیری پوست، در نهایت باعث اتساع منافذ می شود. . اشعه UV خورشید نیز به کلاژن پوست آسیب رسانده با پیری یا قرار گرفتن در معرض آفتاب ، تقریبا منافذ بزرگ می شوند.

ماسک های موثر در برطرف کردن منافذ باز پوست صورت

ماسک منافذ پوست را بزرگ نمی کند. استفاده از ماسک ساده مانند ماسک چای سبز کافئین و خاک رس منافذ را کوچکتر کرده ترشح چربی را کاهش میدهد . یا ماسک مخلوط شیر با ژلاتین.پروتئین حیوانی با ژلاتین درمانی برای منافذ بزرگ پوست است. اما به یاد داشته باشید، در طولانی مدت اثر خواهند کرد.

برای بستن منافذ باز پوست بصورت طبیعی یخ، سرکه سیب، سفیده تخم مرغ هم هست
خیار خودش قابض پوست وخنک کننده پوست و به بستن منافذ کمک میکنه و
آب گلاب

اما یخ به علت تاثیرات سفت کنندگی که بر پوست داره یکی از آسان ترین و موثرترین درمان های خانگی برای کوچک کردن منافذ پوست هست استفاده از یخ قبل از آرایش می تواند به کوچک کردن منافذ پوستی بزرگ کمک کنه و از ریخته شدن آرایش صورت و عرق جلوگیری کنه علاوه بر این یخ می تواند باعث تقویت سیستم گردش خون و افزایش سلامت پوست نیز هست

منافذ باز پوست و راه های درمان، بهترین آرایشگاه

نظرات

یک نظر ارسال کنید

mood_bad
  • نظری ارسال نشده است..
  • chat
    یک نظر ارسال کنید
    keyboard_arrow_up